همیاران محیط زیست


حمله گروهی شکارچیان به همیاران محیط زیست
روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد: برخی افراد در یک روستا در شهرستان لامرد که پرنده شکار می کردند، در اقدامی دسته جمعی، همیاران محیط زیست در این شهرستان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
به گزارش بولتن نیوز،از روابط عمومی اداره محیط زیست شهرستان لامرد، ۱۲ نفر از اعضای تشکل مردم نهاد سبز گستران پاقلات شهرستان لامرد که از همیاران محیط زیست هستند جمعه - ۱۲ دی ماه - با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد و با هدف جمع آوری تله های صید پرنده هوبره، وارد دشت اهل و کال منطقه لامرد شدند و اقدام به جمع آوری تله شکار پرندگان در این دشت کردند.
همیاران محیط زیست حین جمع آوری تله ها متوجه تردد چند دستگاه موتورسیکلت در منطقه شدند که اقدام به جمع آوری هوبره های در دام افتاده می کردند، بنابر این به سمت آنها رفتند تا اقدام به رهاسازی پرندگان کنند که در این هنگام شکارچیان با همکاری تعدادی دیگر در این منطقه به سمت همیاران محیط زیست آمدند و درگیری ایجاد کردند.
در اثر این درگیری چند نفر از همیاران محیط زیست به شدت آسیب دیدند و سایر همیاران نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و حمله کنندگان با بردن دو قطعه هوبره و سرقت یک دستگاه دوربین چشمی و یک دستگاه موتورسیکلت متعلق به همیاران محیط زیست از منطقه متواری شدند.
به گفته حمید کیوانشکوه مدیر اداره محیط زیست شهرستان لامرد، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد پس از اطلاع از این حادثه با هماهنگی دادستان شهرستان لامرد و به اتفاق ماموران کلانتری منطقه اشکنان به سمت روستا رفتند و متوجه شدند همه ضاربان از روستا متواری شده اند که در حین بازرسی از منزل شکارچی شناسایی شده ، موتور سیکلت سرقت شده کشف شد.
وی ادامه داد: در همین حین تعدادی از دیگر افراد در روستا با پرتاب سنگ به سمت ماموران نیروی انتظامی و یگان محیط زیست اقدام به درگیری کردند.
کیوانشکوه گفت: پرونده ضاربان این رویداد تشکیل و تحویل مقامات قضایی شده است و به زودی قرار بازداشت همه ضاربان این روستا که اقدام به درگیری با ماموران کرده اند نیز صادر خواهد شد.
وی افزود: در یک ماه گذشته بیش از ۴۰۰ تله صید پرندگان توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست و همیاران محیط زیست در این منطقه جمع آوری شده است.
شهرستان لامرد در فاصله ۴۶۴ کیلومتری جنوب شیراز دراستان فارس قرار دارد .جعبه‌ابزار