پایش تصویری روستاها


عباس آباد - فرماندار عباس آباد با اشاره به شمار روستاهای منطقه تاکید کرد که برای ارتقای امنیت این مناطق باید پایش تصویری صورت گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، سید امیر حسینی جو بعداز ظهر پنجشنبه در نشست هم اندیشی که با حضور بخشدار کلارآباد و روسای دستگاه ادارات در دفتر شورای بخش کلارآباد برگزار شد گفت: مدیران ما از حواشی دور پذیرای نقد درست باشند و بداند فرماندار حامی دستگاههای اجرایی است که حقوق مردم را حفظ می کنند.
فرماندار عباس آباد با اشاره به تازه تاسیس بودن این شهرستان گفت: ما همیشه نمی توانیم بگوئیم که پیگیر عقب ماندگی های شهرستان باشیم و برای آن دلسوزی کنیم چون اگرخودمان به فکرش نباشیم کسی دیگری بفکر نیست.
وی افزود: ما باید خود به دنبال مشکلات آب، گاز، برق و یا آسفالت و جاده این شهرستان باشیم و شرکت در جلسات تشریفاتی نیست بلکه باید در آن اتفاقات و مشکلات رسیدگی شود.
حسینی جو اظهار داشت: با تعامل و همکاری بخشداری، شورا، شهرداری و دهیاری مشکل جاده سی سرا حل شد که این می تواند الگوی مناسبی برای دیگر روستاها باشد.
فرماندار عباس آباد با اشاره به پایش تصویری گفت: اکنون با اضافه شدن تعداد روستاها دیگر نمی توانیم افراد را برای امنیت اضافه کنیم و همانطور که دنیا روبه پیشرفت است با استفاده از خدمات سخت افزاری ونرم افزاری به این امر باید همت گمارد.
اصلاح و تقویت شورای ورزشی
بخشدار کلارآباد نیز یکی از اقدامات خوب در سال ۹۳ را اصلاح و تقویت شورای ورزشی دانست وافزود: ما توانستیم با تغییرات مدیرتی مناسب در این بخش بعد از ۳۵ سال یک تخته تشک کشتی خریداری کنیم و ۱۱ هئیت فعال با حدود هزار ۳۰۰ ورزشکار را سازماندهی کنیم.
جعفری افزود: همچنین برای هر روستا تقویم ورزشی خاصی تعیین کردیم و توانستیمتاکنون چهار روستا را در این خصوص فعال کنیم.
وی با اشاره به سواحل دریا این منطقه گفت: با توچه به اینکه مسئولیت این بخش به بخشداران سپرده شده است با برنامه ریزی مناسب توانستیم مکان خوبی را فراهم کنیم که متاسفانه با تلاشهای زیاد ولی شاهد یک غرقی بوده ایم.
وی اظهار داشت :در سال ۹۳ اقدامات خوبی در بخش صورت گرفت که بازسازی دو مزار شهدا که با همکاری شورا و همکاری مردم از جمله آن است و ساخت پل یالبندان که با تلاش دستگاه های اداری وکمک روستا انجام شد.
جعفری در خصوص آسفالت در روستاها گفت: در روستای اسپیرود بالای ۱۰۰ درصد آسفالت شد و در روستای چیسا راههای اصلی و روستای سی سرا خیابان اصلی آسفالت شده است.
بخشدار کلارآباد درخصوص امنیت این بخش گفت: برای ایجاد امنیت بیشتر ۷۰۰ متر زمین به نیروی انتظامی برای ساخت کلانتری واگذارشده است.
جعفری در این خصوص با اشاره به دوربین های کارگذاشته شده در روستا گفت: تاکنون دو روستا مجهز به دوربین مدار بسته شده است ولی این امر باید با مدیریت نیروی انتظامی باشد.
وی بیان داشت: در بحث ساخت وساز غیرمجاز باید با دقت بهتری عمل کرد و کمیته تشکیل داد ولی بعضی از مجتمع ها بدون پروانه در حال احداث هستند.
حسن سنایی دهیار روستا گلور ونماینده دهیاران در این جلسه گفت: عمده احداث و ساخت سازهای که در کوه سام صورت می گیرد نظارت درستی در آن وجود ندارد.
وی اظهارداشت مرز بین سلمانشهر و کلارآباد مورد تعرض قرار گرفته و شهرداری سلمانشهر نظارت درستی صورت نداده است.
طرح هادی برخی روستاها با مشکل مواجه است
رئیس اداره بنیاد مسکن عباس آباد گفت: طرح های هادی روستای چارز و چسا بخش عمده آن به دلیل مشکل مرز روستا، شهر و بخشی دیگر مشخص نبودن اراضی ملی درآن به مشکل برخورده است.
فض الله اشکوریان در خصوص طرح هادی روستای گلور گفت: این طرح در حال بازنگری است ولی پیاده روسازی، خاک برداری و آسفالت آن صورت گرفته است.
وی بحث داغ این دوران را حرایم رودخانه ها مطرح کرد و گفت: کسانی که در حرایم رودخانه ساختمانهای مسکونی دارند باید تخلیه شوند چون برای خود ودیگران دچار مشکل می شوند.
وجود ۶۳۰۰ مشترک گاز در عباس آباد
رئیس اداره گاز شهرستان عباس آباد نیز گفت: با وجود پست ۲۰ هزار مکعبی ما نزدیک ۶ هزار و۳۰۰ مشترک را پوشش می دهیم.
خسرو شمس افزود: در بخش تجاری نانوایی ها از تعرفه ویژه و کمی برخوردار هستند واکثرا بحث عوارض و آبونمان است.
رمضان کریمی رئیس اداره برق عباس آباد نیز از احداث پست جدید برق خبرداد وگفت: با احداث پست فوق توزیع هماهنگی خاص و بهتری صورت می گیرد و با شفاف سازی ونصب چراغهای برق در معابر روستا در کاهش تلفات نقش مهمی صورت می گیرد.
فرمانده نیروی انتظامی عباس آباد گفت: برقراری نظم وامنیت یکی از نیازهای انسان است که با همکاری وتعامل تمامی ادارات صورت می گیرد.
سرهنگ احسان الله کشاورزگفت: یکی از اقدامات خوب در ایام نوروز برقراری قرارگاه در ایام نوروزی در این منطقه بود و ما در ایام نوروز ۱۰۰ درصد کاهش فوتی داشتیم و همچنین با ایجاد پایش تصویری در منطقه و روستاها به مسائل امنیتی کمک ویژه ای کنیم.جعبه‌ابزار