چشمه شیرین


خسارات رعد و برق به تاسیسات روستایی دیار کشکان/آب ۲۶ روستا قطع شد


پلدختر - به دنبال رعد و برق در روستاهای پلدختر ضمن خسارت به تاسسات برق این شهرستان، آبرسانی به ۲۶ روستا با مشکل مواجه شد.
ابراهیم محمودی دهیار روستای چشمه شیرین در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: آب آشامیدنی این روستا با ۵۰ خانوار و ۳۰۰ نفر جمعیت قطع شده است که با توجه به گرمای هوا در این منطقه اهالی روستا کلافه شده اند.
وی افزود: مشکل قطعی آب روستا را با شرکت آبفار در میان گذاشتیم که مسئولان این شرکت در جواب اعلام کردند چند پمپ بر اثر رعد و برق دچار خسارت شده است.
علیرضا عباسی یکی از اهالی روستای چشمه شیرین به خبرنگار مهر گفت: برای تامین آب و مسائل بهداشتی و استحمام دچار مشکل هستیم و اهالی روستا به علت فقر مالی و کمبود بضاعت اقتصادی توان خرید آب معدنی را ندارند و این موضوع مشکلات اهالی را دو چندان کرده است.
سعید ایمانی یکی دیگر از اهالی روستای چشمه شیرین پلدختر گفت: قطعی آب آشامیدنی چند روزه در این روستا با توجه به گرمای هوا کاسه صبر اهالی را لبریز کرده است.
وی خواستار توجه مسئولان شهرستان پلدختر نسبت به رفع مشکل قطعی آب آشامیدنی در این روستا شد.
عضو شورای روستای دعوت مالگه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اهالی این روستا با قطعی آب آشامیدنی دست به گریبان هستند تا جایی که این وضعیت زندگی آنان را به شدت تحت تاثیر قرار داده و موجب نگرانی هایی برای اهالی شده است.
خیام فرجی افزود: با توجه به اینکه پلدختر گرمسیرترین شهرستان استان است وضعیت قطعی آب آشامیدنی برای اهالی غیر قابل تحمل بوده و حتی موجب سلب آسایش مردم شده است تا جایی که مردم روستا از مسئولان امر برای رفع این مشکل تقاضای کمک کرده اند.
علی سلیمانی دهیار روستای تپه واشیان گفت: آب آشامیدنی این روستا با ۱۳۰ خانوار و جمعیت ۵۸۰ نفر از سه روز گذشته قطع شده است و برخی از اهالی روستا برای تامین آب به شهر پلدختر می روند که این امر مستلزم پرداخت کرایه ماشین برای ایاب و زهاب اهالی روستا است.
حمید بهاروند مدیر آب و فاضلاب روستایی پلدختر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اثر نوسانات شدید برق ناشی از رعد و برق در شهرستان پلدختر تابلو ساف استارت ۹۰ کیلو وات و الکترو پمپ ۴۵ کیلو وات ایستگاه پمپاژ واشیان سوخت و از کار افتاد.
وی با اشاره به اینکه رعد و برق روز گذشته شهرستان پلدختر خسارت سنگینی به شرکت آب و فاضلاب شهرستان نیز وارد کرد افزود: در اثر این حادثه آب آشامیدنی ۲۶ روستای بخش شرقی شهرستان پلدختر قطع شد.
مدیر آب و فاضلاب روستایی پلدختر اضافه کرد: آب آشامیدنی روستاهای تپه واشیان، کمچه کلاه، هرشیر ایمانی و عباسی، چاه شیرین، چشمه شیرین، اصلانی، چشمه گش لطیف، تخت آب، مکینه نصیر، برآفتاب نصیر با ۵۰۰ خانوار و بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت قطع شد.
بهاروند با بیان اینکه قطع آب در روستاهای پلدختر اهالی این روستاها را کلافه کرده است عنوان کرد: ماموران اداره آب و فاضلاب روستایی پلدختر به حالت آماده باش قرار دارند و تلاش برای نصب تابلو ساف استارت و الکترو پمپ ادامه دارد تا مشکل آب آشامیدنی این روستاها رفع شود.جعبه‌ابزار