کارافرین سیستانی:چرخ تولید و اقتصاد کشور را با تکیه بر زانوی همت خودمان بچرخانیم


كارآفرين سيستاني: چرخ توليد و اقتصاد كشور را با تكيه بر زانوي همت خودمان بچرخانيم
تاريخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
منبع اخبار : روابط عمومي سازمان بسيج سازندگي ,
وي با بيان اينكه من منتظر استخدام شدن در يك كار دولتي نبودم؛گفت: وقتي خودمان توليد كار و اشتغال كنيم ديگر نيازي به پشت ميز نشستن نداريم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادي، اقتصاد مقاومتي و دغدغه هاي بيكاري جوانان انگار اين روزها به هم خورده است،اقتصادي كه به مقاومت جوانان اين مرز و بوم در تكيه به توان داخلي بر مي گردد و جواناني كه نقش بسيار بالايي در تحقق اين اقتصاد در جامعه دارند.
امروزه اقتصاد و مشكلات آن بر جامعه به يكي از مسائل مهم تبديل شده است و يكي از بهترين راهكارها كه بارها مقام معظم رهبري بر آن تاكيد كردند ،تكيه بر اقتصاد داخلي و مقاوم سازي آن است .
در ادامه با يكي از جوانان خوش ذوق سيستاني آشنا مي شويم كه توانسته از كمترين فضا در جهت گامي به سمت اقتصاد مقاومتي البته در حد توان خودش بردارد.
عاطفه پيري يكي از جوانان پرتلاش سيستاني است كه از مدتي قبل به مشاغل خانگي روي آورده است و توانسته در يك مكان كمتر از سه متر قارچ خوراكي پرورش دهد.
پيري از نحوه روي آوردن به اين كار توليدي مي گويد: مدت‌ها به دنبال ايجاد يك شغل پايدار و مناسب براي خود و خانواده‌ام بودم تا درآمدزايي نيز داشته باشد لذا با استفاده از تسهيلات سپاه زابل و در راستاي اجراي طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي به پرورش قارچ خانگي را انتخاب كردم.
وي افزود: از اينكه به همراه خانواده ام اين كار را شروع كردم بسيار خوشحال هستم ،چون مي توانم به اقتصاد خانواده ام و تامين هزينه هاي زندگي كمك كنم.
اين بانوي بسيجي گفت: نبايد منتظر بمانيم تا اقتصاد كشور به كمك بيگانگان به رشد و توسعه برسد،كه اگر مجبور به بيگانگان شويم قطعا به سرنوشت قبل از انقلاب برمي گرديم و زير سلطه استكبار مي رويم،بنابراين تنها خودمان مي‌توانيم دست بر زانوي همت گذاشته و در كنار هم قرار گيريم تا چرخ توليد و اقتصاد كشور را بچرخانيم.
اين بانوي سيستاني افزود: توليد قارچ خوراكي در هر فضاي سرپوشيده و داراي آب و برق امكان‌پذير است و كار سختي نيست.
وي با بيان اينكه من منتظر استخدام شدن در يك كار دولتي نبودم؛گفت: وقتي خودمان توليد كار و اشتغال كنيم ديگر نيازي به پشت ميز نشستن نداريم و بايد اين فرهنگ پشت ميز نشيني را از ذهن جوانان پاك كنيم تا چرخ هاي اقتصاد مقاومتي در كشور با سرعت به حركت در بياييد.
پيري از آينده توليد قارچ خوراكي و كاري كه شروع كرده مي گويد: من از يك مكان كمتر از سه متر آغاز كردم و قصد دارم تا در آينده اين مكان را گسترش دهم.
وي بيان كرد: در اولين برداشت چون بذري كه خريداري كرده بودم بذر خوبي نبود برداشت زيادي نداشتم.
اين بانوي سيستاني توصيه اي به علاقمندان به اين كار داشت: بهتر است خانواده‌ها توليد قارچ را از محل‌هاي كوچك يا محيط‌هاي خانگي شروع كنند تا بتوانند توليد اين محصول را گسترش دهند.
وي در پايان از حمايت‌هاي مسئولان بسيج سازندگي سپاه زابل كه در اجراي اين طرح اشتغال خانگي نقش مهمي ايفا كردند، قدرداني كرد.
منبع/ اوشيداجعبه‌ابزار