کاربرد شن های رنگی در فضای سبز


بسیاری از ماسه ها خاک رس ها و سنگها به طور عمده از بلور های کوچک سیلیس تشکیل شده اند. سیلیس خالص بی رنگ تا سفید رنگ است. سیلیس گدازیده و یا در کوهی طرح شبکه پیوسته ای دارد. سیلیس انواع طبیعی مختلف اعم از کوارتز عقیق اوپال و غیره دارد در آب و بیشتر اسید ها بغیر از اسید فلوئوریدریک غیر محلول است. سیلیس با خلوص ۹۹ % به بالا سیلیس درجه یک محسوب می گردد. که با دانه بندی های مختلف کاربرد های مختف دارد در صنایع دکوراتیو این ماده به اشکال و اندازه های گونان و رنگهای بی نظیر با کیفیت بسیار بالا به همراه تضمین کیفیت کالا ارائه می گردد.
سیلیس های رنگی دکوراتیو در تولید کفپوشهای اپوکسی و یا دیوار پوش و یا نمای ساختمان این سیلیس ها با سطح مقطع های کروی و یا شکسته در سایز های مختلف با رنگهای شاد و زنده و براق شرقی و یا طیف رنگهای مات اروپایی بدون محدودیت طیف رنگ تولید می گردد. بسته به محل استفاده از این دانه ها که در محیط های سربسته و یا محلهای سر باز باشد به جهت دوام در مقابل اشعه ماوراء بنفش و نور آفتاب گزینه های متفاوت را در اختیارتان قرار می گیرد. سیلیس های کروی شکل گزینه مناسب تری برای نمای داخل است . کاربرد این دانه ها با رنگهای طبیعی و یا مصنوعی علاوه بر ایجاد محیطی زیبا و بدیع مقاومت دیوارپوش و سهولت در اجرا و قابل شستشو بودن را به همراه دارد.
سیلیس های رنگی و یا ساده دکوراتیو به جهت استفاده در آکواریوم ها و آبنماها گروهی از این دانه های رنگی زیبا در سایز ها و رنگهای متنوع با استفاده از رنگدانه های خوراکی تولید می شود تا برای استفاده در آکواریوم ها استفاده شود. تولید این دانه ها از مراحل آزمایشی مختلف به جهت تأیید کیفیت کالا و بی ضرر بودن برای انواع ماهی ها و محیط زیست گذشته است. گروهی دیگر از این دانه ها در ابعاد بزرگتر برای دکور انواع آبنما پاسیو و یا حتی گلدان کاربرد دارد. ماسه سیلیس های رنگی به جهت استفاده در پلاژهای مصنوعی در انواع استخر های روباز و یا محیط هایی که نیازمند ایجاد سواحل مصنوعی هستند مورد استفاده است. در اطاق ماسه بازی مهد کودکها یکی از بهترین و سالم ترین گزینه ها هم از نظر استاندارد نوع ماسه است و هم از نظر بهداشتی ماسه ای مطلوب به شمار می آید. دانه های رنگی تولیدی این شرکت به سه بخش مجزای دانه های کف –دانه های دیواری و دانه های تزئینی تقسیم می شود.
•دانه های رنگی دیوارپوش : دانه های رنگی مخصوص دیوارپوشها از جنس دانه های سبک کربناتی هستند که به دلیل وزن مخصوص پایین تری که نسبت به سیلیس دارند گزینه های بهتری جهت انتخاب هستند. این دانه ها خود شامل ۲ بخش دانه های طبیعی رنگی و دانه های رنگ شده هستند. که در سایز های مختلف دانه شکری و یا اندکی درشت تر عرضه می گردند. بسته به محیط مورد استفاده این دانه ها یعنی در محیط های باز که در معرض تابش اشعه نور خورشید هستند و یا در محیط های بسته فاقد نور مستقیم آفتاب فرمولاسیون تولید دانه رنگی تغییر می نماید . سنگدانه های طبیعی که از جنس کربنات جوشقان گرانیت مرمریت تراورتن و غیره هستند در مرحله تولید با یک لایه لاک شفاف درخشنده می شوند و جلای روغنی پیدا می کنند. و دانه های رنگ شده دانه های کربنات کلسیم هستند که در رنگهای زیبا و متنوع و گاه بر اساس سفارش مشتری رنگ می شوند.
•دانه های رنگی کفپوش ها:
در تولید دانه های رنگی مخصوص کفپوش ها به دلیل نیاز به استحکام بیشتر و افزایش ضریب مقاومت بیشتر از دانه های سیلیسی استفاده می شود. مشتریان محترم علاوه بر استفاده از دانه های سایز بندی شده و رنگی این شرکت می توانند دانه مورد مصرف خود از لحاظ سایز و طیف رنگ سفارش دهند.
•دانه های رنگی دکوراتیو و یا تزئینی :
در بخش تولید دانه های رنگی دکوراتیو از سنگدانه های مختلف در سایز ها و ابعاد گوناگون بسته به نیاز مصرف کننده استفاده می شود. گروهی از این دانه ها در سایز های ریز و درشت با رنگهای بسیار زیبا و شاد جهت محوطه سازی و زیبا سازی مناطق مختلف شهر (مبلمان شهری) اعم از پارکها و فضای سبز اماکن خصوصی و غیر خصوصی و همچنین محوطه سازی ویلا ها و یا باغچه منازل و پاسیو ها و گلدانهای طبیعی و مصنوعی کاربرد دارد. در مکانهای عمومی مانند پارکها که محل بازی و تردد کودکان است ماسه های رنگی با سطح مقطع کروی هم زیبایی و شادابی وهم ایمنی بیشتری را برای کودکان به ارمغان می آورد. گروهی دیگر از این دانه های رنگی مصرف تزئیناتی در صنعت آکواریوم را دارد. دانه های رنگی مورد مصرف در این صنعت باید از مراحل مختلف آزمایش به جهت بی خطر بودن برای محیط زیست و ماهی گذشته باشد. که این واحد تولیدی دانه های تولیدی خود را با کیفیت بالا و تضمین سلامت کالا عرضه می نماید. بخشی از تولید دانه های رنگی این شرکت به ماسه های رنگی و یا طبیعی اختصاص دارد که موارد استفاده آن در اطاق ماسه بازی مهد کودکها و یا مکانهایی که در آن نیاز به ایجاد سواحل مصنوعی در استخر های روباز و غیره محسوس است می باشد. این ماسه های بهداشتی فاقد هر گونه شن ,سنگ و ضایعات برنده دیگری که موجب آسیب رساندن به پوست بدن انسان می شود است و پس از مدتی استفاده نیز قابل شستشو و استفاده مجدد می باشد.جعبه‌ابزار