کارخانه کمپوست بجنورد


کارخانه کمپوست بجنورد
شهردار بجنورد در گفت‌وگو با تسنیم:
تکلیف کارخانه کمپوست بجنورد فردا مشخص می‌شود
خبرگزاری تسنیم: شهردار بجنورد با اشاره به تشکیل کمیته پسماند استان گفت: فردا تکلیف کارخانه کمپوست در کمیته پسماند مشخص می‌شود.
نسخه قابل چاپ
روح‌الله براتیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد با اشاره به اینکه کارخانه کمپوست مدت‌ها است که بلاتکلیف مانده است اظهار داشت: کمیته پسماند فردا در استانداری خراسان شمالی تشکیل می‌شود که مسئولان در آن مسائل مختلف پیرامون آغاز به کار و یا جابه‌جایی کارخانه کمپوست را موردبررسی قرار می‌دهند و شهرداری نیز مصوبات آن را اجرا می‌کند.
وی تصریح کرد: مسائل اجتماعی و حاشیه‌های به وجود آمده در این حوزه تنها مشکلی است که سبب عدم راه‌اندازی این کارخانه تاکنون شده و این در حالی است که کارخانه کمپوست هیچ‌گونه مشکل فنی و یا زیستی ندارد.
براتیان اظهار داشت: تجهیزات این کارخانه بررسی و به‌روز شده و مورد تأیید سازمان محیط‌زیست نیز قرار گرفته است.
وی افزود: پیشنهاد ما این است که در صورت به نتیجه نرسیدن در مورد آغاز مجدد فعالیت کارخانه کمپوست، شهرداری بجنورد برای رهایی از مشکلات انباشت زباله در مکانی دیگر اقدام به ساخت کارخانه‌ای دیگر کند و مشکلات در این بخش رفع شود.
به گزارش تسنیم، کارخانه کمپوست در سال ۹۱ با صرف هزینه ۳۵ میلیارد ریالی راه‌اندازی شد که پس از مدتی فعالیت، اهالی چهار روستای حوالی این کارخانه که در ۲۵ کیلومتری شرق بجنورد از آنچه که به‌عنوان آلودگی محیط اطراف روستا به خاطر فعالیت این واحد عنوان کردند، از انتقال زباله‌های بجنورد به این کارخانه ممانعت کردند.
۹ دی‌ماه امسال بود که شورای شهر بجنورد جلسه‌ای را برای تعیین تکلیف کارخانه پسماند برگزار کرد که در آن بحث جانمایی مجدد آن مطرح و قرار شد در جلسات بعدی این موضوع به‌طور جد پیگیری شود.
کارخانه کمپوست متعلق به شهرداری‌های چهار شهر بجنورد، اسفراین، شیروان و آشخانه است که سهم شهرداری بجنورد از آن ۵۱ درصد است.جعبه‌ابزار