کارگروه‌های علمی شدن کشاورزی در روستاها


مسئول بسیج مهندسین کشاورزی همدان خبر داد
تشکیل کارگروه‌های علمی شدن کشاورزی در روستاها
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان گفت: کارگروه‌های علمی کردن کشاورزی در روستاها تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمد خو‌ش‌نیت امشب در همایش مهندسین کشاورزی و محیط زیست استان با بیان اینکه مجموعه بسیج مهندسین مجموعه فراگیر، ملی و همگانی است، اظهار کرد: این مجموعه قرار است به عنوان بازویی قدرتمند و یاری‌دهنده در عرصه جهاد کشاورزی کشور در خدمت مردم باشد.
وی با بیان اینکه اهداف بسیج کشاورزی رونق‌بخشی و وسعت بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است، افزود: قسمت اعظم اقتصاد کشور ایران بر مبنای کشاورزی است و به همین دلیل رسالت عظیمی بر دوش مهندسین بسیجی است.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی را نباید فراموش کرد، ادامه داد: هر یک از ما در ثبت و انتقال تجربه‌ها به دیگران نباید کوتاهی کنیم.
وی با بیان اینکه همانطور که شهدا در راه امنیت ملی کوشیدند، ما نیز باید در راه امنیت غذایی کشور تلاش کنیم، تصریح کرد: در همه شهرستان‌های همدان اردوهای جهادی شکل گرفته است.
خوش‌نیت با تأکید بر اینکه به دنبال قرارگیری افراد باتجربه در کنار اردوهای جهادی هستیم، ادامه داد: در حال حاضر سرعت‌بخشی به سیاست‌های گذشته را آغاز کردیم و فعالیت‌های آزمایشی نیز کلید خورده است.
وی با اشاره به اینکه کارگروه‌های علمی کردن کشاورزی در روستاها تشکیل شده، خاطرنشان کرد: به دنبال بردن علم در روستاها و ترویج یافته‌های جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات به روستائیان برای علمی کردن کشاورزی هستیم.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان با بیان اینکه سرعت بخشیدن به فعالیت‌های خوب گذشته دنبال می‌شود، گفت: در حال حاضر یک شکاف عمیق به عنوان خشکسالی رخ داده و توان معمولی نمی‌تواند آن را پر کند و اگر غفلت شود، روز به روز مهاجرت از روستا به شهر افزایش خواهد یافت.
وی در پایان گفت: هر مربی کشاورزی، دو روستا را تعهد می‌دهد تا مطالب علمی را به آن روستاها منتقل کند و در هر ماه باید چهار جلسه به این شیوه برگزار نماید.جعبه‌ابزار