کانرود


پیچ‌های مر‌گ‌آفرین جاده روستای کانرود آستارا
جاده پرپیچ و خم و قدیمی روستای کانرود آستارا تلفات زیادی می‌دهد و نیاز به حذف پیچ‌های خطرناک دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، روستای کانرود در بخش لوندویل این شهرستان واقع شده است و حرم مطهر امامزادگان ابراهیم و قاسم در این روستا قرار دارد.
جاده روستایی کانرود به دلیل قدمتی که دارد، مرگ آفرین شده است.
این جاده روستایی شاهد تلفات ناشی از تردد بی‌محابای خودروها و مرگ انسان‌هایی است که در حاشیه جاده زندگی می‌کنند.
بازنگری در جاده روستایی کانرود و از بین بردن پیچ‌های خطرناک آن می‌تواند در کاهش تلفات جاده‌ای و ایمنی جان مردم این روستا تاثیرگذار باشد.
ضرورت حذف پیچ‌های جاده روستای کانرود
دهیار کانرود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با بیان اینکه آسفالت این روستا از داداش‌آباد تا بازار کانرود در اوایل انقلاب ریخته شده بود، اظهار کرد: این روستا نیاز به آسفالت‌ریزی دوباره دارد.
رحیم نصرتی، اصلی‌ترین مشکل روستای کانرود را جاده پر پیچ و خم و قدیمی آن دانست و افزود: از مسئولان درخواست برطرف شدن مشکل جاده را داریم.
وی با بیان اینکه این جاده تلفات زیادی می‌دهد، تصریح کرد: جاده کانرود نیاز به بازنگری در مسیر جاده و حذف پیچ و خم‌های خطرناک آن دارد.
خطرآفرینی رودخانه کانرود به دلیل نداشتن دیواره بتنی
دهیار روستای کانرود، رودخانه این روستا را نیز خطر‌آفرین خواند و یادآور شد: این رودخانه به خاطر نبود دیواره بتنی خطرساز است.
وی گفت: در روزهای بارانی و جاری شدن سیل بخش‌هایی از روستای کانرود که در حریم رودخانه قرار دارد، دیوارسازی می‌شود در حالی که بقیه دیواره رودخانه کانرود باید دیوارسازی شود.
نصرتی با بیان اینکه مکاتبات درباره وضعیت رودخانه با مسئولان انجام شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان در این امر با سرعت اقدام کنند.
طرح هادی روستای کانرود نهایی می‌شود
وی درباره وضعیت اجرای طرح هادی روستای کانرود، اظهار کرد: این طرح با همکاری بنیاد مسکن آستارا و بخشدار لوندویل در حال نهایی شدن است و با مساعدت مسئولان شهرستان مراحل پایانی را طی می‌کند.
دهیار روستای کانرود با قدردانی از مسئولان آستارا در اجرای طرح هادی روستایی کانرود افزود: مشکل مهم روستای کانرود افت فشار است که با همکاری و مساعدت رئیس آبفار آستارا به‌زودی برطرف می‌شود.
وی احداث ساختمان دهیاری و شورا را نیاز روستای کانرود ذکر کرد و متذکر شد: با پیگیری بخشداری و فرماندار آستارا و شورای اسلامی و دهیاری پول ساخت ساختمان به صورت بلاعوض از طرف استانداری به حساب دهیاری واریز شده است.
نصرتی یادآور شد: اکنون در حال پی‌ریزی هستیم و ساختمان دهیاری و شورای کانرود به‌زودی افتتاح می‌شود.جعبه‌ابزار