کتریم


روستاي کتريم/ ساری / مازندران
روستای کتریم یکی از روستاهای توابع فریم از بخش دودانگه شهرستان ساری در جنوب استان مازندران واقع شده است. از شمال به بیشه و جنگل و از جنوب به روستای مجی و از شرق به روستاهای تلاوک و استخر سر و از غرب به روستای مرگاوب و زمینهای نسبتا ناهموار که به کشت گندم و جو اختصاص دارد ختم می شود. ارتفاع روستا از دریا حدود ۱۵۰۰ متر می باشد


معرفی روستا[ویرایش]

روستای کتریم یکی از روستاهای توابع فریم از بخش دودانگه شهرستان ساری در جنوب استان مازندران واقع شده است. از شمال به بیشه و جنگل و از جنوب به روستای مجی و از شرق به روستاهای تلاوک و استخر سر و از غرب به روستای مرگاوب و زمین های نسبتا ناهموار که به کشت گندم و جو اختصاص دارد ختم می شود. ارتفاع روستا از دریا حدود ۱۵۰۰ متر می باشد.
کتریم دهی است از دهستان بندرج، بخش دودانگه ساری واقع در ۱۰هزار گزی شمال شرقی کهنه ده- تلارم به پل سفید در منطقه ی کوهستانی با ۴۰۰تن سکنه. آب آن از چشمه رسکت و محصولاتش برنج و غلات.

معیشت روستا[ویرایش]

شغل مردم آن زراعت و دامداری است.

جمعیت روستا[ویرایش]

این آبادی از ۵۰ خانوار تشکیل شده است که به علت عدم شغل مناسب و عدم توسعه - جوانان این آبادی در شهرهای مختلف از جمله ساری سکونت دارند و فقط در ایام خاص مانند عید نوروز و محرمی و.... به کتریم سفر می کنند.
کتریم دارای آب و هوای متعدل و از نظر منظره یکی از بهترین نقاط ایران بشمار می رود گویش آن محلی مازندرانی می باشد.

منبع[ویرایش]
وبلاگ روستای کتریم
جعبه‌ابزار