گالیکش


گاليكش استان گلستان
گالیکش قابلیت های زیادی در گردشگری دارد
گالیکش- گنبدکاووس- ایرنا- معاون فرماندار شهرستان گالیکش دراستان گلستان گفت: این شهرستان قابلیت های زیادی در امر میراث فرهنگی و گردشگری دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید ˈجلیل صفی الحسینی ˈ روز چهارشنبیه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: این شهرستان مقام دوم را از حیث داشتن اماکن باستانی و گردشگری در استان گلستان دارد و لذا برای شکوفایی این بخش ها نیازمند تخصیص اعتبارات است.
وی ادامه داد: در این شهرستان ۹۳ اثر تاریخی ثبت شده وجود دارد که قابلیت جذب گردشگر را دارند.
وی از دستگاه های اجرایی خواست نسبت به ارسال سند راهبردی به فرمانداری اقدام به موقع انجام دهندتا استانداری نیز بتواند در زمان مشخص رسیدگی لازم را انجام دهد.
سید ˈعلی اصغر موسویˈ شهردار گالیکش نیز در این جلسه گفت: در حالی که شهرداری این شهر جزو ادارات بدهکار است ، برخی از دستگاه های اجرایی مطالبات نوسازی، عوارض و خدمات را به موقع پرداخت نمی کنند.
ˈحمید قزلسفلو ˈ رییس شرکت گاز گالیکش نیز گفت: ادارات و زیر مجموعه های آنان نسبت به دو گانه سوز کردن وسایل گرمازای محیط کارشان اقدام کنند تا در صورت قطع احتمالی گاز بامشکل زیادی مواجه نشوند.
سید ˈابوالفضل حسینی نیاˈ بخشدار مرکزی گالیکش نیز گفت: سه راهی روستای ˈینقاقˈ و مسیر جاده بین المللی گالیکش و مینودشت از سوی مردم ˈسه راهی مرگˈ نامیده می شود.
وی گفت: این منطقه به لحاظ اینکه در محدوده روستا است و از سوی دیگر به خاطر واقع بودن جایگاه CNGشهرداری در این روستا و اتصال آن به جاده بین المللی دارای مدیریت سه گانه است.
وی افزود: دهیاری، شهرداری و راه ومسکن و شهرسازی هر یک به گونه ای نسبت به این روستا و محور مدیریت می کنند ولی هیچ کدام به فکر رفع معضل ترافیکی و جلوگیری از وقوع تصادفات مرگبار این این محور نیستند.


بخش مرکزي[ویرایش]


← دهستان ينقاق
ترنگ تپه/حسين ابادقرباني/ عرب بوران /املاک/تراجیق/تلوستان/سرچشمه/قلي تپه/كمال اباد/ميرزاپانك/ینقاق/محمداباد/پا سنگ پايين/مزرعه حاجي ميلاني/گیلان تپه/قنات حاجي تاجي/خمبر اباد/حسين اباد/كريم اباد/محمود اباد/اسماعيل اباد/بلوچ اباد/کسرائي ۱/کسرائي ۲/اسلام آباد/قاسم آباد/كامران آباد/سندیکا/هيئت آباد/پزشکیان/سنگ تپه

← دهستان نيلكوه
اب پران/پنو/پی دل دل/سیجان/فارسیان/فرنگ/كيارام/لیرو/ یورت زینل /يورت كاظم

← شهرها
گاليكش/ينقاق/قلي تپه/ميرزاپانك/

بخش لوه[ویرایش]


← دهستان قراولان
اجن شيرملي/اجن قره خوجه/اق قميش//چقربش قارداش/سرخن اباد/صادق اباد/قانجق شهرك/ لوه /كرنگ كفتر/ منجلو /پاسنگ بالا/ايستگاه طرح جنگلداري گل لوه/قرق اق قميش/داراباد/ پتکی

← دهستان گلستان
بش اويلي/ ترجنلی / تنگ راه //قوشه چشمه/گوگل بزرگ/ کندسکوه / تنگه گل /خوجه صالح

← شهرها
ترجنلي/اق قميش/صادق اباد/پاسنگ بالاجعبه‌ابزار