گروه جهادی قرارگاه علمدار مازندران


برای زدودن محرومیت از چهره روستاهای شادگان
گروه جهادی قرارگاه علمدار مازندران در شادگان مستقر شد
مسئول قرارگاه جهادی علمدار مازندران از استقرار و شروع به فعالیت گروه ۱۰۰ نفره این قرارگاه در شهرستان شادگان خبر داد.
Tweet
وحید سالخورده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شادگان اظهار کرد: براساس شناسایی انجام شده وضع محرومیت منطقه از لحاظ عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و… اسفناک بوده و تصمیم بر آن شد تا دانشجویان جهادگر استان مازندران این محرومیت را از خودشان بدانند و با وجود مسیر طولانی بین دو استان مازندران و خوزستان، در خود احساس وظیفه کرده و وارد منطقه شوند.
وی افزود: بر این اساس تعداد ۱۰۰ نفر از دانشجویان استان مازندران اعم از خواهران و برادران از بیستم اسفندماه در شهرستان شادگان مستقر شده و پس از شناسایی منطقه توسط کمیته‌های مختلف شروع به انجام فعالیت‌های خود کردند.
مسئول قرارگاه جهادی علمدار مازندران متذکر شد: همه کارگروه‌هایی که فعالیت می‌کنند، اهدافی تخصصی برای کارشان مشخص کردند که در یک برنامه سه ساله بتوانند با توکل بر خدا و مدد آقا امام زمان (عج) به موفقیت دست پیدا کرده و به اهدافشان برسند.
مسئول قرارگاه جهادی علمدار مازندران تصریح کرد: این قرارگاه جهادی، کمیته‌های فرهنگی و آموزشی، هنری، عمرانی، اشتغال‌زایی و کشاورزی، مالی، بهداشت و درمان و پشتیبانی را برای اردوی امسال در نظر گرفته که هرکدام در بخش مربوط به خودشان فعالیت‌هایی دارند.
سالخورده ادامه داد: در حوزه عمرانی، احداث و افتتاح مسجد روستای گرمه در دستور کار قرار دارد و جهادگران کمیته هنری مشغول رنگ‌آمیزی مدرسه روستای گرمه و زیباسازی روستاهای حدبه و گرمه هستند.
وی خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی و آموزشی روستا نیز براساس برنامه سال‌های گذشته و به مراتب بهتر در حال انجام بوده و این برنامه‌ها در بخش برادران برای آقایان روستا و در بخش خواهران جهادگر برای بانوان و دانش‌آموزان دختر این دو روستا در حال اجرا است.
سالخورده یادآور شد: کمیته بهداشتی نیز علاوه بر کلاس‌های آموزشی برنامه‌های پایش سلامت را در دستور کار دارد و در حال انجام کار است و جهادگران کمیته اشتغال‌زایی نیز در بخش‌های کلاس‌های آموزشی جوجه کشی، گاومیش‌داری، پرورش گوسفند و سیلو کردن تغذیه دامی با روستاییان بحث خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، سال گذشته نیز گروه جهادی قرارگاه علمدار مازندران در شهرستان شادگان مستقر و به فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی در روستاهای تابعه این شهرستان پرداختند.
[۱]    


رده‌های این صفحه : گروه های جهادی
جعبه‌ابزار