باروق


روستاي باروق/ هریس / آذربایجان شرقی
دهستان باروق در ۸ کیلومتری قسمت جنوب شهرستان هریس از استان آذر بایجان شرقی قرار گرفته و فاصله اش تا تبریز۸۰ کیلو متر است. دهستان باروق دارای سطحی مسطح و کم و بیش تپه و یک قله به نام قزل داغ می باشد.


معرفی روستا[ویرایش]

دهستان باروق در ۸ کیلومتری قسمت جنوب شهرستان هریس از استان آذر بایجان شرقی قرار گرفته و فاصله اش تا تبریز۸۰ کیلو متر است.
دهستان باروق دارای سطحی مسطح و کم و بیش تپه و یک قله به نام قزل داغ می باشد. از شمال با روستای تازه کند سفلی و موسالو، از جنوب با شهرهای زرنق، کلوانق و بخشایش، از شرق با روستاهای قزلجه زرین و جمال آباد و از غرب با روستاهای سرای-آرباطان و پارام همسایه است.
باروق از نظر وسعت بزرگترین روستای شهرستان هریس که حدودا۱۸۰کیلو متر مربع می باشد و از نظر جمعیت بزرگترین روستای بخش مرکزی با جمعیتی بیش از ۱۵۰۰ نفر می باشد. مردم روستای باروق دارای مذهب شیعه و زبان ترکی می باشند و شغل اکثر آن ها دامداری و کشاورزی است.
روستای باروق دارای ۳ آب معدنی سرد که برای اکثر امراض پوستی درمان بسیار مفیدی است منجمله مرمر که گلی قرمز رنگ دارد که بیماران پوستی به بدن خود می مالند و در معرض مستقیم خورشید قرار می گیرند و بعد مدتی با آب مرمر آب تنی می کنند که تا به حال فوق العاده مفید بوده است.

منبع[ویرایش]

وبلاگ روستای باروقجعبه‌ابزار