بستک


شهرستان بستک استان هرمزگان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان خبر داد
احداث آب‌شیرین‌کن‌ برای تامین آب ۷ روستا در بستک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از احداث آب‌شیرین‌کن برای تامین آب شرب هفت روستا در شهرستان بستک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در نشست خبری گفت: این آب‌شیرین‌کن با تولید ۲۵۰ مترمکعب آب در شبانه‌روز مشکل کم‌آبی هفت روستای این شهرستان را برطرف می‌کند.
وی ادامه داد: روستای ایلود با جمعیتی بالغ بر یک‌هزار و ۴۷۶ نفر، بامستان با ۱۳۹ نفر، دهتل با ۲ هزار و ۷۱ نفر، چاه‌دزدان با ۸۷۱ نفر، سید احمدی با ۱۹۸ نفر، کنجی با ۶۳۵ نفر و برکه لاری با ۸۹۱ نفر جمعیت هفت روستایی هستند که با راه‌اندازی این آب‌شیرین‌کن از نعمت آب آشامیدنی برخوردار می‌شوند.
حمزه‌پور در خصوص آغاز عملیات ساخت این پروژه تصریح کرد: در تلاشیم با اتمام مرحله مناقصه و جذب سرمایه‌گذار در سال جاری ساخت این آب‌شیرین‌کن آغاز شود و در مدت زمان کوتاهی به مرحله بهره‌برداری برسد.
این مقام مسئول اضافه کرد: نحوه دریافت آب شرب این روستاها به صورت آب‌پخش است که براساس این شیوه هر خانواده به میزان تعیین شده که به بابت هر فرد ۲۰ لیتر در شبانه‌روز است، آب شرب دریافت می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در خصوص نحوه توزیع آب به صورت آب‌پخش خاطرنشان کرد: این روستا از طریق شبکه آب براشت آب دریافت می‌کند که به دلیل استاندارد نبودن و شور شدن برای آشامیدن مناسب نیست.
حمزه‌پور در پایان یادآور شد: تمامی روستاها باید با توجه به نیاز مصرفی آب را دریافت کرده و مورد استفاده قرار دهند؛ همچنین نباید از آب تولید شده برای شرب در مصارف خانگی و کشاورزی استفاده شود.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۰۹۰۹۰۰۰۹۶۳#sthash.vaJ۹WsXA.dpuf


بخش جناح[ویرایش]


← دهستان جناح
احمداباد/ اشکفت سیاه /کوهیج/کهتویه/ میستان /پای تاوه/چاله فرامرزان/مزرعه حيدرپديدار/نهند/گرن/ لاورمیستان /گره كوه/پادرو

← دهستان فرامرزان
خمرقلندران/داربست/ دهنوخواجه /دهنوقلندران/عالي احمدان/کمشک/كنارسياه/گچوئیه/گزه/هنگوئیه

← شهرها
جناح/کوهیج/کمشک/هنگوئیه

بخش مركزئ[ویرایش]


← دهستان ده تل
ازادي/انجیردان/ايلچي بالا/ ایلود /باغ نو/بامستان/بركه لاري/تنگ تلخ/چاه دزدان/خشاوه/خلیل/دوبستو/ده تل/رودبار/روي گچ/ سرک /سيداحمدي/ کرزه /كنجي/ لردبستو /لاورسفلی/مورد/ پای تاوه / حمدونی /طهر/کفچال/مرواريد انجيردان

← دهستان فتويه
انوه/براشت پائين/بستقلات/ ملوردی / بیسه /تنگ شهر/چاه قيل/شيخ حضور/فاریاب سنگویه/فتويه/ گیلوئیه /مردنو/ن خل خین /گودکز/همدوني/براشت بالا/بيخ/حسين آباد/تنگ بستك

← دهستان گوده
بدخ/بيگلراباد/تدروئيه/تسن/چاه سرمه/چاه بنارد/دهنگ/زنگارد/عالي قندي/گاله/گاوبري/گشون/گيل/ناخواهري/هرا/آبگرم تدروئيه/چاه چهه/كلات گودي/كل مسلي/شیلی/پت/بنگري/بدستان/نيدان/اشكت دراز/بن كوه/تنگ قلم

← شهرها
بستك/ تدروئیه / زنگارد / فتویه

بخش كوخرد[ویرایش]


← دهستان كوخرد
اسو/بار/بربار/ تخت گرو /تلخ اطهر/چاله/ دی خور / کرون / کوخرد / کوران / کوردان / گریند / گوچی /لاور/ لاوردین / یس دوچنگ / تشتو /شهرك صالح اباد/ بارترک / کنارزرد /كافه لاوردين

← دهستان هرنگ
خلوص / فاریاب / کاشونی / گتاو / هرنگ / مغدان / لاور جمیل

← شهرها
كوخرد/هرنگجعبه‌ابزار