تاثیر رسانه بر آبادانی مناطق محروم


اثیرگذاری گزارش‌های «فارس» در آبادانی روستاهای محروم ریگان ‌
به گفته مسئولان محلی گزارش‌های خبرگزاری فارس موجب تسریع روند آبادانی در روستاهای محروم شهر ریگان شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان ، خبرگزاری فارس به عنوان خبرگزاری‌های مطرح کشور‌ در ریگان که آخرین نقطه استان کرمان است از پرمخاطب‌ترین خبرگزاری‌ها به شمار می‌رود.
نقش خبر‌گزاری فارس در ریگان آن چنان است که با درج مطالب، مشکلات و عملکرد ادارات ریگان انعکاس آنها در اسرع وقت صورت می‌گیرد و مردم شاهد تحولاتی در‌ منطقه خود هستند‌.
این خبر‌گزاری توانسته در ریگان جای خود را باز کند و علاقمندان زیادی را در میان مردم داشته باشد، یکی از دلایل این علاقمندی‌ به روز بودن اخبار است.
‌خبرگزاری فارس توانسته در جذب گردشگر و توریست در‌ شهرستان کویری ریگان فعالیت‌ها و مطالب خوبی درج کند که این منطقه را به قطب گردشگری تبدیل کرده است.
درج جاذبه‌های گردشگری ریگان از جمله بلند‌ترین تپه‌های شنی دنیا ‌در این خبرگزاری توانسته‌ ‌گردشگران زیادی برای بازدید از این جاذبه‌های طبیعی به خود جلب کند. ‌
یکی دیگر از فعالیت‌های خبر‌گزاری فارس در ریگان انعکاس برنامه‌های جهاد کشاورزی‌ است که این شهرستان اکنون به قطب کشاورزی تبدیل شده‌ و بیان مشکلات کشاورزان نیز موجب رفع نسبی مشکلات شده است.
با انعکاس مشکلات از روستاهای شهرستان ریگان از جمله نبود برق در روستای بمبویان اکنون این روستا از نعمت برق بهره‌مند هستند.
عباس دستی دهیار‌ روستای بمبویان ریگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با دعوت از خبرنگار خبر‌گزاری فارس‌ گزارشی از تاریکی مطلق این روستا تهیه شد ‌که با انعکاس آن ‌طی مدت کوتاهی این روستا از نعمت برق بهره‌مند شده و اکنون این روستای پرجمعیت دارای برق است.
خوبیار فرامرزی دهیار روستای رستم‌آباد چاه ملک ریگان به خبرنگار فارس گفت: روستای ما در محاصره شن‌های روان قرار داشت و‌ با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کردیم، اما با گزارش خبر‌گزاری فارس اکنون این مشکل‌ در حال رفع بوده و بزرگترین پروژه آبخیزداری کشور با نهال‌کاری در اطراف این روستا در حال اجرا است.
وی افزود: یکی از جاذبه‌های دیدنی ریگان قنات پرآب در این روستا است که با اطلاع‌رسانی در این زمینه کارشناسان میراث فرهنگی از این قنات بازدید کرده و اعلام شد این قنات ثبت ملی می‌شود.
انعکاس فعالیت‌ها و گزارش‌های ادارات شهرستان ریگان ‌موجب شده که رؤسای ادارات ریگان علاقمندی زیادی به این خبر‌گزاری داشته باشند.
فرماندار ریگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تبریک روز خبر‌نگار به تمام‌ خبر‌نگاران و با تقدیر ‌از فعالیت‌های خبر‌گزاری فارس در استان کرمان‌ گفت: خبر‌گزاری فارس مطالب مهمی را در این شهرستان انعکاس داده و امروزه ما شاهد پیشرفت‌هایی در زمینه‌های مختلف در این شهرستان هستیم‌.
مجید اعتمادی با اشاره به نقش خبر‌گزاری فارس‌ در اطلاع‌رسانی و انتشار سریع و به روز اخبار عنوان کرد: رسانه‌ها مناسب‌ترین فرصت‌ها را برای ارتباط مسئولان با افکار عمومی فراهم می‌سازند.‌
وی افزود: استفاده از رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی و برقراری ارتباط مسئولان با افکار عمومی درباره فعالیت‌های انجام شده به عنوان یکی از مفید‌ترین، با‌صرفه‌ترین، سریع‌ترین، گسترده‌ترین و مستمرترین شیوه‌های برقراری ارتباط متقابل میان سازمان با مردم است.
فرماندار ریگان متذکر شد: یکی از ویژگی‌های خبر‌گزاری فارس صحت، دقت و سرعت در امر اطلاع‌رسانی است که‌ از اهمیت بالایی ‌برخوردار بوده و این امر موجب جذب اعتماد ‌خوانندگان آن شده است.
اعتمادی اذعان داشت: خبر‌گزاری فارس در برقراری ارتباط بین مردم و مسئولان نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و می‌توانند با انتقال حرف‌های مردم به گوش مسئولان در رفع مشکلات و مسائل نقش بسزایی داشته باشند.

فهرست مندرجات
۱ - منبع

منبع[ویرایش]

خبرگزاری فارس؛ گزارش از موسی ملائیانجعبه‌ابزار