حیدره قاضی خان


روستاي حيدره قاضي خان/ بهار / همدان
روستای حیدره قاضی خان (دارامام) از توابع شهرستان بهار در استان همدان از روستاهای زیبا و توریست پذیر استان است که با ۱۸۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۷۳۰ نفر در فاصله ۳۰ کیلومتری این شهرستان واقع شده و با مرکز استان ۳۵ کیلومتر فاصله دارد.


معرفی روستا[ویرایش]

روستای حیدره قاضی خان (دارامام) از توابع شهرستان بهار در استان همدان از روستاهای زیبا و توریست پذیر استان است که با ۱۸۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۷۳۰ نفر در فاصله ۳۰ کیلومتری این شهرستان واقع شده و با مرکز استان ۳۵ کیلومتر فاصله دارد. در جاده اصلی همدان - کرمانشاه نرسیده به روستای آبرومند جاده ای فرعی به سمت روستای سیمین وجود دارد که در ادامه این جاده به دو راهی ختم می شود که جاده سمت راست به سمت روستاهای فیسیجان ، نورآباد ، حصار، وهنان و ... امتداد می یابد و جاده سمت چپ به روستاهای گوشلان و حیدره قاضی خان منتهی می شود.
مذهب مردم روستا شیعه است و به زبان کردی صحبت می کنند. شغل بیشتر اهالی این روستا کشاورزی و دامداری می‌باشد.
روستای حیدره قاضی خان را کوه های بلند در بر گرفته اند. معروف ترین کوه این روستا دائم برف می باشد. که در بیشتر ماه های سال دارای برف می باشد و معمولا تا اواخر تیر ماه و اوایل مرداد در این کوه برف وجود دارد. کوه دائم برف هرساله میزبان کوهنوردان و گردشگران بسیاری می باشد. به دلیل قرار گرفتن این روستا در بین کوه ها، در این روستا نسبت به سایر روستاها در فصل زمستان برف زیادی می بارد.

منبع[ویرایش]

وبلاگ روستای حیدره قاضی خانجعبه‌ابزار