هویزه


شهرستان هويزه استان خوزستان
اهواز؛
راه‌اندازی کارگروه گردشگری هویزه
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: کارگروه گردشگری هویزه به منظور شناسایی توانمندی‌های گردشگری این شهر راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران،، جلسه شورای اداری شهرستان هویزه با حضور مسئولان استانی و محلی برگزار شد.
افشین حیدری، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان در این جلسه اظهار داشت: توانمندی‌های گردشگری این شهرستان باید شناسایی شود.
وی با بیان اینکه کارگروه گردشگری هویزه در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود، گفت: باید از توانمندی‌های گردشگری هویزه استفاده کنیم و مهم‌ترین فعالیت این کارگروه در این زمینه است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان بیان کرد: تالاب هورالعظیم توانمندی زیادی در جذب گردشگر دارد و باید از نیروی همه مجموعه استان برای جذب گردشگر به این منطقه بهره ببریم.
وی درباره وضعیت زیرساخت‌ها در شهرستان هویزه عنوان کرد: باید زیرساخت‌های گردشگری این شهر تقویت شود و در این زمینه از همه توانایی این اداره کل استفاده می‌کنیم.
حیدری اظهار داشت: استفاده از توانایی‌های موجود در گردشگران می‌تواند خوزستان را از این وضعیت خارج کند و جذب گردشگر سبب تحول اقتصادی در هویزه می‌شود.
وی با بیان اینکه تورهای گردشگری نقش مهمی در جذب گردشگر دارند، گفت: برگزاری تورهای گردشگری در شهرهای خوزستان و به ویژه در هویزه خیلی تأثیرگذار است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: برای اقامت گردشگران باید از مراکز اقامت بوم‌گردی استفاده کند و ما از این کار حمایت می‌کنیم.
بوم‌گردی، گردشگری بوم‌شناسی و زیرمجموعه‌ای از طبیعت‌گردی است، که به سفرهای خردمندانه و مسئولانه در مناطق طبیعی نیمه‌دست خورده به هدف شناسایی و حفاظت از آن می‌انجامد.
مطالعه، تماشا و رفتار‌شناسی جانوران و گیاهان و آشنایی با زیستگاه طبیعیِ آن‌ها، سفر به مناطق ییلاقی، میهمانی عشایری و ساکنان بومی، سفر به روستا‌ها و مزارع اطراف آن به منظور تفرج و آشنایی با آثار تاریخی و فرهنگی مردمان بومی از انواع سفرهای بوم گردی هستند.
تقسيمات كشوري


بخش مركزي[ویرایش]


← دهستان هويزه جنوبي
طلیل/مطیر/ملیحه کوت سعد/ملیحه حاج بدر/احمدآبادفردوس /احمآباد/سمیده

← دهستان هويزه شمالي
امام زاده خضر

بخش نيسان[ویرایش]


← دهستان بني صالح
یزد نو/حساسنه بالا/بگعان/ابو عکفا/حساسنه پائین/زهیریه بالا/مطیلج

← دهستان نيسان
گریشیه/بنی نعامه شمالی/بیت گوار/حنظلهجعبه‌ابزار