پایگاه بسیج روستایی


رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد
فعالیت ۹ هزار پایگاه بسیج روستایی در کشور/ راه‌اندازی طرح « بسیج همگام با کشاورز » تا سال آینده
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۹ هزار پایگاه بسیج روستایی در کشور فعال است، گفت: طرح «بسیج همگام با کشاورز» تا سال آینده در همه این پایگاه‌ها اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در همایش اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با تحقق حماسه سیاسی، زمان تحقق حماسه اقتصادی رسیده است و مردم با همراهی خود می‌توانند دولت را در تحقق این حماسه یاری دهند.
وی تحقق حماسه اقتصادی را مستلزم همراهی مردم دانست و گفت: بدون همراهی مردم این حماسه محقق نمی‌شود و برهمین اساس باید همه تلاش کنند با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود گام مهم در این راستا بردارند.
سردار نقدی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی و دامپروری روستاهای کشور، افزود: ما در حال حاضر ۵۰۰ هزار حلقه چاه ثبت شده در کشور داریم که می‌توانیم در کنار این چاه‌ها استخرهای پرورش ماهی ایجاد کنیم و از این طریق نیاز گوشتی کشور را به خوبی تامین کنیم.
وی تصریح کرد: اگر این طرح را در ۵۰ هزار چاه اجرا کنیم، تولید شیلات استان دو برابر می‌شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین، تولید ورمی کمپوست را از دیگر طرح‌های تدوین شده در بسیج برشمرد و گفت: ما سالانه ۶۰۰ هزار تن کود فسفات از خارج وارد می‌کنیم که اگر بتوانیم ۴۰ هزار واحد ورمی کمپوست در کشور ایجاد کنیم وابستگی ما به واردات این محصول قطع می‌شود.
سردار نقدی ادامه داد: تولید قارچ و مرغ محلی، پرورش گیاهان دارویی و تولید میوه خشک از دیگر طرح‌هایی است که به زودی اجرا می‌شود.
وی، علمی کردن کشاورزی و دامپروری را مهم‌ترین راهکار تحقق حماسه اقتصادی دانست و گفت: با اجرای طرح «بسیج همگام با کشاورز» که از ماه آینده در کشور اجرا می‌شود این مهم محقق می‌شود.
سردار نقدی، آموزش را از مهم‌ترین راهکارهای علمی کردن کشاورزی و دامپروری دانست و افزود: با آموزش روستائیان و ارائه کمک‌های لازم به آن‌ها به زودی کشاورزی ما از حالت سنتی خارج می‌شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در حال حاضر ۹ هزار پایگاه بسیج روستایی در کشور فعال است، ادامه داد: طرح «بسیج همگام با کشاورز» تا سال آینده در همه این پایگاه‌ها اجرایی می‌شود.
سردار نقدی خاطرنشان کرد: تحقق حماسه اقتصادی مستلزم آموزش و همت مردم است و ما تمام تلاش خود را در این راستا به کار گرفته‌ایم.
وی با بیان اینکه در طرح‌های اقتصادی بسیج، سرمایه‌گذاری بسیار اندک است، اظهار کرد: ما با همین سرمایه‌های اندک اما با روش‌های علمی می‌توانیم تولیدات خود را چند برابر کنیم.
سردار نقدی افزود: تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصادی مقاومتی وظیفه همگان است و بسیج در این راستا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا شاهد رشد و پیشرفت بیش از پیش کشور باشیم.جعبه‌ابزار